شخصی سازی:
  • رنگبندی:
  • سایز صفحه:

28 پروانه علامت استاندارد در ایلام تعلیق و ابطال شد

۲ دی ۱۳۹۸ ساعت:2:28:03عصر
28 پروانه علامت استاندارد در ایلام تعلیق و ابطال شد

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون براساس بررسی های صورت گرفته روی نتایج حاصل از بازرسی، نمونه برداری و آزمون واحدهای تولیدی ۲۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان تعلیق یا ابطال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان ایلام، مهناز همتی اظهار داشت: از این تعداد پروانه علامت استاندارد ۱۵ فقره پروانه تعلیق و ۱۳ فقره نیز ابطال شده است.

وی افزود: پیگیری نکردن واحد تولیدی برای تمدید پروانه، تعطیلی، غیرفعال بودن واحدها و رعایت نکردن استانداردهای اجباری تولیدات و خدمات ارائه شده از جمله عوامل تعلیق و ابطال این پروانه ها به شمار می رود.

همتی از صدور ۲۶ پروانه علامت استاندارد در مدت یاد شده( ابتدای سال تاکنون) خبر داد و یادآور شد: واحدهای تولیدی که پروانه آنها تعلیق شده حداکثر سه ماه فرصت دارند که نسبت به رفع نواقص و احراز شرایط استاندارد اقدام و در غیر اینصورت پروانه آنها ابطال می شود.

به گفته وی، همچنین تعداد ۲۱ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد از نوع اجباری مربوط به واحدهای تولیدی استان ایلام در سال جاری تمدید شده است.

مدیرکل استاندارد ایلام با بیان اینکه شرایط صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد نسبت به گذشته تسهیل شده اما نظارت و بازرسی ها تشدید یافته است، اضافه کرد: کارشناسان این اداره کل به همراه نیروهای بخش خصوصی طرف قرارداد به صورت مستمر واحدهای تولیدی و خدماتی را زیرنظر دارند و رعایت استانداردها را پیگیری می کنند.

وی با اشاره به عملکرد این اداره کل در سایر بخش های مختلف در استان گفت: ۲ هزار و ۴۰۶ مورد بازرسی از مراکز عرضه، ۳۴۰ مورد نمونه برداری از مراکز تولید، ۱۶۳ مورد بازرسی فنی آسانسور و ۲۸۷ مورد آزمون نموه تولید از دیگر اقدام های این اداره کل در سال جاری بوده است.

۱۲۶ واحد تولیدی فعال استان زیر پوشش اداره کل استاندارد ایلام قرار  دارد.

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها