شخصی سازی:
  • رنگبندی:
  • سایز صفحه:

جمع آوری115 مورد کالای غیراستاندارد در ایلام، از ابتدای سال جاری تا کنون

۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت:10:03:13صبح
جمع آوری115 مورد کالای غیراستاندارد در ایلام، از ابتدای سال جاری تا کنون

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان ایلام، مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون پس از بازرسی و بازدید کارشناسان اداره کل از واحدهای تولیدی و سطح بازار تعداد  115 مورد کالای غیر استاندارد شناسایی و به دلیل مغایرت با استانداردهای ملی، نداشتن نشان استاندارد و عدم کیفیت توقیف و جمع آوری شدند.

همتی افزود: بیشترین کالای شناسایی شده در بازرسی ها شامل:  قند، شکر، عرقیجات، بلوک های پلی استایرن سقفی، موزاییک، گاز تک شعله، چراغ خودرو و فیلتر هوا بوده اند.

وی در ادامه گفت: هموطنان عزیر توجه داشته باشند علامت استاندارد بدون کد ده رقمی رهگیری استاندارد قابل اطمینان نمی باشد و در خصوص کالاهایی که دارای علامت استاندارد می باشند و از نظر شکل ظاهری و یا کیفیت دارای مشکل می باشند احتمال جعل علامت استاندارد وجود دارد. لذا جهت سنجش اصالت علامت استاندارد می توان کد ده رقمی را به سامانه پیامکی 10001517 ارسال نمود.

مهناز همتی در پایان با اشاره به اینکه، در بوفه مدارس نیز مواد خوراکی " مشمول استاندارد اجباری" به فروش می رسد، افزود: از ابتدای سال تحصیلی 98، کارشناسان این اداره کل اقدام به بازرسی بوفه مدارس نمودند و  به منظور افزایش این کنترل ها در بوفه های مدارس از دانش آموزان مشتاق به همکاری با اداره کل استاندارد استان، به عنوان دوستار و بازرس استاندارد در مدارس همکاری کنند.

 

 

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها