شخصی سازی:
  • رنگبندی:
  • سایز صفحه:

اهدا نشان استاندارد تشویقی حدمجاز آلاینده ها به محصولات کشاورزی استان

۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت:11:51:06صبح
اهدا نشان استاندارد تشویقی حدمجاز آلاینده ها به محصولات کشاورزی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان ایلام، مهناز همتی گفت: پروانه کاربرد علامت استاندارد حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی برای اولین بار در سال جاری در استان با مشارکت و تلاش سازمان جهاد کشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی استان برای محصول نخود دیمی در بخش آسمان آباد شهرستان چرداول در این استان صادر شد.

وی افزود: صدور این نشان در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی به میزان استاندارد و حد مجاز به منظور افزایش کیفیت و سلامت این محصولات، برای محصولات تولیدی کشاورزی استان صورت گرفته است.

میری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با اعلام این خبر گفت: در راستای تامین امنیت غذایی و با عنایت به ضرورت تولید غذایی سالم، در اردیبهشت ماه سال جاری سامانه «نشان حدمجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی» راه اندازی گردید.

وی افزود : ابتدا با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان و اداره کل استاندارد استان برای ۲۲ نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی استان دوره آموزش مدیران کنترل کیفیت برگزار شد و با استفاده از صندوق خرد زنان روستایی ، مدیریت آموزش و ترویج سازمان نسبت به ثبت نام کشاورزان در سامانه در سطح استان اقدام گردید.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان ایلام در پایان خاطر نشان کرد: بعد از ارسال نمونه محصول و اعلام نتایج آزمایشات یکی از بانوان روستایی در شهرستان چرداول، بخش آسمان آباد، روستای وارگه بنام خانم دولت رست موفق شد بعد از اخذ کد شناسه محصول برای اولین بار در سطح استان و از طریق اداره کل استاندارد برای ۳۰ هکتار محصول نخود سالم، نشان حد مجاز آلاینده ها را اخذ نماید.

 


اهدا نشان استاندارد تشویقی حدمجاز آلاینده ها به محصولات کشاورزی استان
شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها