شخصی سازی:
  • رنگبندی:
  • سایز صفحه:

متن پیام تسلیت همتی مدیرکل استاندارد استان به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان

۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت:1:00:30عصر
متن پیام تسلیت همتی مدیرکل استاندارد استان به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان

 

محرم ماه قیام و پیام است. ماهی که به نام فریاد منادیان آزادی و آزادگی در تاریخ جهان شناخته می شودو هرساله عاشقان حق و حقیقت همنوا با کاروان کربلا ، شور و شعورعاشورایی را احیا می کنند و عشق به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را در دلها زنده نگه می دارند.

محرم گاه رها شدن روح انسان‏‌ها از زندان نفس است . زمان تفکر درماهیت قیامی است که بقای دین وانسانیت را تضمین کرد. محرم زمان آموختن رسم زندگی از سرور آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است . بزرگ مردی که در واپسین لحظات حیات پربار خویش با جمله" اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید" دشمنان دین را به رهایی از اسارت و بندگی نفس فراخواند.

قیام خونین سومین پیشوای شیعیان جهان در پس غبار قرن ها هنوزرنگ و بوی تازه دارد. واقعه عاشورا کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که آثار آن در تمام ابعاد تاریخ شیعه و زندگی آزادگان و آزاداندیشان جهان مشهود است. واقعه عاشورا یک رویداد ساده نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است .فرصتی ارزشمند برای آموختن مهمترین درس ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی است .

امید است تا محرم امسال جوانان و آینده سازان ایران اسلامی بتوانند با تفکر و تعمق درواقعه کربلا و تمسک به ریسمان مودت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در مسیر سعادت و کمال گام بردارند و نمونه شایسته ای ازشاگردان مکتب عاشورا باشند.

 اینجانب فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین( ع) را به همه عاشقان و مریدان آن حضرت تسلیت عرض نموده و عزت و سربلندی اسلام و مسلمین و هموطنان عزیز را از ایزد منان مسئلت می نمایم.

شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها